Vojvodina je u finalu Kupa.

STARSPORT
STARSPORT

Imamo prvog finalistu domaćeg Kupa, a to je Vojvodina.

Novosađani su danas na Banovom brdu bili bolji rival od Čukaričkog i slavili su sa 0:1 golom Čovića u prvom poluvremenu.

Vojvodina je od starta imala inicijativu, ali je pretio i Čukarički. Prvo posle kornera, potom i nakon lepe akcije Birmančevića, Kajevića i Vidosavljevića.

Čukarički je preuzeo inicijativu sredinom prvog poluvremena i imao je dve dobre šanse. Prvu u 21. minutu nakon centaršuta Vidosavljevića, tada je Rockov odbranio, a potom četiri minuta kasnije kada je Birmančević pronašao Tedića koji je šutirao pored gola.

I onda gol za Vojvodinu, igrao se 31. minut. Drinčić je pronašao Čovića, ovaj je glavom uspeo da savlada golmana Čukaričkog.

Čukarički je bio nešto agilniji rival u nastavku, ali to nije bilo dovoljno za plasman u finale i novi preokret nakon onog protiv Radničkog. Nisu čak imali ni konkretne prilike, Vojvodina je dobro zatvorila svoj gol, a mogla je i do drugog gola u 85. minutu kada je Zukić pogodio prečku.

Bilo je to sve, Čukarički ima za čim da žali, Vojvodina čeka pobednika derbija u finalu.