Vojvodina ubedljiva, sjajni Paločević, efikasni Malbašić!

ponedeljak 13.03.2017.
18:23

Novosađani se brzo oporavili posle poraza od Zvezde u prošlom kolu. Večeras su u Gornjem Milanovcu ubedljivo savladali domaću ekipu Metalca.

Beta/DraganGojić/Ev

U poslednjoj utakmici 26. kola Superlige, Vojvodina je kao gost savladala ekipu Metalca rezultatom 3:0.

Ekipa Dragana Ivanovića povela je u 15. minutu, pogotkom Filipa Malbašića na dodavanje Nikole Trujića i taj njegov gol obeležio je prvo poluvreme ove utakmice.

Početkom drugog poluvremena, šef struke Vojvodine je izveo iz igre Dejana Melega i ukazao priliku Aleksandru Paločeviću, koji je vrlo brzo preuzeo glavnu ulogu na terenu.

Upravo je on ''overio'' pobedu Vojvodine u ovom meču, prelepim pogotkom iz slobodnog udarca u 73. minutu, a samo par minuta ranije, Mijić je na drugoj strani mogao da donese izjednačenje Milanovčanima, kada je prečka spasila ''Lale''.

Tačku na ovaj meč stavio je Filip Malbašić, svojim drugim golom u 85. minutu, a na asistenciju Paločevića, za konačnih 0:3.

Vojvodina se ovim trijumfom dodatno učvrstila na trećem mestu na tabeli, sa 57 osvojenih bodova, a Metalac je ostao na 12. mestu sa 26 bodova.