Zvezda na vrhu, Voša opet moćna, ''Čuka'' opet bez pobede!

nedelja 23.08.2015.
20:55

Odigrane i poslednje tri utakmice sedmog kola Superlige. Crvena zvezda savladala Javor Matis na Marakani i izbila na prvo mesto na tabeli. Vojvodina deklasirala Pazarce, Čukarički samo do boda protiv Voždovca.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju sa pobedama u domaćem šampionatu. Večeras su ostvarili i četvrtu u nizu i na taj način preuzeli lidersku poziciju na tabeli Superlige. U derbiju sedmog kola, ekipa Miodraga Božovića je savladala Javor Matis sa 1-0 i tako Ivanjičane svrgnula sa vrha.

Pred oko 24.000 gledalaca, prvo poluvreme večerašnje utakmice na Marakani bilo je sadržajnije, zanimljivije, a u tom periodu igre postignut je i jedini pogodak na utakmici.

Na prvu pravu priliku čekalo se osam minuta, a onda su Katai, pa Jović iz odličnih situacija pokušali da zatresu mreži Ivanjičana, ali je oba puta golman Vladan Đogatović odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Gosti su uzvratili samo minut kasnije, kada je Gajić probio po desnoj strani, oštro je zatim šutirao po zemlji u suprotni ugao Rajkovićevog gola, ali lopta je okrznula stativu i otišla u gol-aut.

Još bolju priliku za Ivanjičane imao je Gafurov, koji je u 17. minutu izašao potpuno sam ispred Rajkovića, ali je veoma loše šutirao i Zvezdina mreža je ostala netaknuta.

U 23. minutu sporna situacija pred golom Javora, kada nije dosuđen jedanaesterac za Zvezdu, posle kontakta Vijere i golmana Đogatovića.

Ipak, 13 minuta kasnije, Đogatović je savladan, pošto je posle asistencije Petkovića, Aleksandar Katai odlično prošao po levoj strani i preciznim uradcem po zemlji poslao loptu u suprotni ugao - 1:0.

Ovaj gol je i odlučio pobednika, a možete da ga vidite OVDE.

Drugih 45 minuta donelo je mirniju igru, Zvezda do samog finiša nije bila previše opasna po gol rivala.

Ivanjičani su ponovo mogli da učine nešto više preko Gafurova, ali je napadač Javor Matisa u 60. minutu šutirao pravo u Rajkovića

Finiš utakmice obeležilo je nekoliko propuštenih prilika Uga Vijere, najpre dva puta posle centaršuteva Marka Petkovića sa desne strane, da bi u 85. minutu Zvezdin napadač izbio sam ispred Đogatovića i ponovo nije uspeo da ga savlada.

Takođe, još jedna sporna situacija, ali u kaznenom prostoru Zvezde u 90. minutu, kada je Zečević pao posle kontakta sa Pavićevićem, ali ni ovoga puta za sudiju Vasića nije bilo osnova za jedanaesterac.

Zvezda je ipak zadržala minimalno vođstvo, a u poslednjim trenucima meča na teren je umesto Pavićevića ušao oporavljeni Aleksandar Luković, posle višemesečne pauze zbog povrede.

Crvena zvezda: Rajković – Petković, Pavićević (Luković od 90.), Jovanović, Ristić – Donald, Grujić – Vered (Plavšić od 46.), Katai, Vijera – Jović (Stojanović od 71.).

Javor: Đogatović – Crnomarković, Milović, Gajić, Miletić – Docić, Đokić – Zečević, Silva Eliomar, Gafurov (Vujović od 75.) – Dražić (Josović od 62.)
.

Kad su preostala dva meča u pitanju, Voždovac i Čukarički su podelili bodove, njihov duel je završen bez golova, 0-0, ali je zato mnogo efikasnije bilo u Novom Sadu, gde je Vojvodina sa 4-1 savladala Novi Pazar.

FUDBAL: VOJVODINA - PARTIZAN

Na vođstvo ''Lala'' čekalo se pola sata, kada je Babić zatresao mrežu gostiju i rezultatom 1-0 okončano je prvo poluvreme.

U nastavku, Vojvodina je potpuno dotukla rivala. Prvo je Mirko Ivanić u 67. minutu duplirao prednost, da bi pet minuta kasnije Paločević povisio na 3-0.

U finišu još dva gola. Stanisavljević je u 86. minutu postigao četvrti gol za domaće, a počasni pogodak za ekipu Novog Pazara delo je Rusevića u nadoknadi vremena - 4:1.