Zvezda sa igračem više nastavila seriju pobeda!

nedelja 30.08.2015.
20:51

Crvena zvezda ubedljivo slavila u Lučanima u osmom kolu Superlige i dodatno se učvrstila na čelu tabele. Ključni detalj viđen u 62. minutu, kada je dosuđen penal za Zvezdu, a Mladost ostala sa igračem manje.

crvenazvezdafk.com

Posle osmog kola, Crvena zvezda je još više uvećala svoju prednost na čelu tabele! Ekipa Miodraga Božovića je večeras kao gost savladala Mladost u Lučanima sa 3-0 i sada ima četiri boda više u odnosu na drugoplasirani Javor Matis.

Prvo poluvreme proteklo je u mirnoj igri, bez mnogo prilika za golove. Ipak, golu Kahrimana pripretio je Alempijević u 15. minutu, dok je pet minuta kasnije Ugo Vijera izašao jedan na jedan sa golmanom Krznarićem, ali je čuvar mreže Lučanaca izašao kao pobednik.

Na drugoj strani, Jovanović je opasno pripretio Kahrimanu, ali je iskusni golman Zvezde bio siguran.

U poluvremenu, trener Zvezde Miodrag Božović je umesto Vijere priliku u napadu pružio novajliji Sikimiću, ali bitnijih promena na terenu nije bilo sve do 62. minuta, kada je u kaznenom prostoru domaćih oboren Vukašin Jovanović, a sudija Obradović je uz penal za Zvezdu, pokazao i direktan crveni karton Živanoviću iz ekipe Mladosti.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Mičel Donald - 0:1.

Od tog trenutka, otpor Lučanaca bio je znatno slabiji, Zvezda je ređala šanse, a onda i postigla i još dva gola.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Vukašin Jovanović posle kornera u 74. minutu, da bi konačnih 0-3 postavio Izraelac Idan Vered u 85. posle odličnog solo prodora.

Mogla je Zvezda i do ubedljivijeg trijumfa, odlične prilike su propustili i Luka Jović i Marko Grujić, a pre trećeg gola, Veredu je jedan i poništen zbog ''sumnjivog'' ofsajda.

Golove možete da vidite OVDE.

Mladost: Krznarić, Kitanovski, Lazevski, Golemić, Živanović, Gavrić, Lepović (L. Jovanović od 70.), Alempijević, Jovanović, Milosavljević (Bajić od 83.), Mijić (Satara od 65.).

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović, Ristić, Donald, Grujić (Luković od 76.), Katai (Jović od 68.), Plavšić, Vered, Vijera (Sikimić od 46.).

Dodajmo još i da je u isto vreme Čukarički kao gost savladao Metalac u Gornjem Milanovcu sa 2-1. Golove za ''Čuku'' postigli su Boljević u 48. i Pjasentin u 66. minutu, a poraz domaćih ublažio je Milovanović u nadoknadi vremena.

30 Komentara

FRATRIA
Monday, 31.08.2015
00:14

Penal cist, karton ne, (licna procena). Ponisten cist gol Vereda, jos par pogresno dosudjenih ofsajda u situacijama iz kojih je moglo da se pripreti. Sve u svemu ok tekma i vazna 3 boda pred derbi. Napred Zvezda!

23:04

Jos je ponisten cist gol Vereda,sto ce i zvanicno biti potvrdjeno....i kad poniste nenamerno,mi i dalje kidamo....a partizani,jel dosao Krasa?

gosfkcz
22:15

Donald kao Kastiljo,ogromno pojacanje. Sikimic kao Orlandic,drvo posadjeno na protivnickoj polovini.

crveno beli
22:07

Lose sudjenje.Penal cist,crveni prestrogo dosudjen.Dva nepostojeca ofsajda dosudjena Zvezdi...mnogo gresaka ali sve u svemu zasluzena pobeda Zvezde.Idemo po sestu zaredom!

ACACHELSEA
21:41

Opet penal i igrac vise.I onda Zvezdasi imaju nesto da pricaju za Partizan.

Marko 90
21:39

Kako Zveda bez sudija da dobije koji je ovo igrac vise i penal za zvezdu ove godine ?

21:14

Zvezda gazi sve redom sa pola gasa. Cestitam i sudiji sto je skupio hrabrosti da posteno deli pravdu.

zlogi
21:11

kontakt je postojao, da li je bilo dovoljno za penal ili ne, to je vec stvar sudijinog uverenja, ovaj danas je svirao i nije napravio gresku, a mogao je da ne svira...ali crveni, cista sudijska glupost...pored togam jos jedna zamerka, glavni sudija svira penal, a nije u poziciji da vidi sta se desilo u kaznenom zbog guzve, pomocni kod peterca u idealnoj poziciji i ne signalizira da je bio faul...samim tim ispada kao da je sudija jedva cekao da svira penal... tuzno :/

gosfkcz
21:05

Cetiri ne postojeca ofsajda nam sude(od kojih je jedan bio gol) i jos bi trebalo da se pravdamo zbog cistog penala i crvenog kartona. Ma dajte,toga samo kod nas ima. Navijecke strasti su jedno a ovo sto vi radite nesto sasvim drugo i postoji adekvatan termin za to ali ako ga napisem banovace mi komentar. Vidimo se 12.

Stefan_Chelsea(Sic)
21:04

Lagani bodovi ocekivano

21:01

Crveni karton presudio mec.

21:01

Partizan, traži strane sudije i spreči novu otimačinu u večitom derbiju i prvenstvu!

Gorann
21:36

I Zvezda da trazi strane sudije. Ovi nasi nam sviraju 4 nepostojeca ofsajda.

i.sarajevo
21:00

da ne dodje grof grujicbi ponekad igrao kod lalatovica,a sad se vidi koliki je potencijal vec sad strasan igrac

21:00

Srđan Obradović je bio taj Zvezdin igrač više tokom cele utakmice. Odlična uvertira sudije pred večiti derbi. Za ovakav kontakt sudi penal za Zvezdu i crveni za igrača Mladosti, a u prošlom kolu Pavićevićevo povlačenje jačeg intenziteta i nema ni penala za Javor ni crvenog za Pavićevića, protiv Radničkog igrač Zvezde je skoro skinuo dres igraču Radničkog i nema penala za Radnički, prošle sezone Mijailović u NS sa dve ruke drži igrača Vojvodine i nema ni penala za Vojvodinu ni crvenog za Pavićevića, u večitom derbiju V.Jovanović je vukao Balažica i nema ni penala za Partizan ni crvenog kartona za V.Jovanovića, nastavljaju se dvostruki aršini srpski sudija u korist Zvezde! U 79' nije smeo da pokaže žuti karton V.Jovanoviću jer bi propustio večiti derbi za isti start za kakav je pokazao žuti karton Lepojeviću! Zvezda što ne može da dogovori sa klubovima dobije uz pomoć sudija i ne samo da namešta suđenje na svojim već i na Partizanovim utakmicama kako bi došla otela titulu jer drugačije nikako ni ne može da dođe do titule- KOKEZO ODLAZI!

ujka Vanja
21:00

Penal? Hahaha nisam ni sumnjao.Ali to u vecitom derbiju ne prolazi!!

treci klub kroacije
20:58

penal cist crveni nije bio potreban ali svi pricaju o penalu a niko o ofsajdima pomocni sudija za zatvor covek je definitivno corav cetiri puta bi izasli sami ispred golmana i gol vereda regularan