Zvezda ubedljiva, izbila na prvo mesto!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 06.08.2017.
21:56

Zahvaljujući boljoj gol-razlici u odnosu na Partizan i Vojvodinu, ekipa Crvene zvezde probila se na čelo tabele posle ubedljivog trijumfa nad Čukaričkim. Slavlje na Marakani pokvarila vest o povredi Branka Jovičića.

crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras na svom terenu ekipu Čukaričkog rezultatom 3-0.

Loš teren, slaba poseta, sparno vreme, pomalo sumorno je sve delovalo, iako su naravno navijači u sjajnom raspoloženju pošto je Zvezda preslišala Spartu.

Čukarički se u prvom delu ispostavio kao tvrd protivnik, u prvih 15 minuta, domaći nisu uspevali da ugroze Kirovskog. Kanga je ubacio par kornera, probao je Savić, a golmana gostiju je testirao Adžić.

A onda je "Čuka" uhvaćena na spavanju, nisu odradili domaći, ili nisu gledali utakmicu sa Spartom. Kanga je na brzinu ponovo izveo slobodnjak, Radonjić brži od Bogosavca, koji ga ruši, penal je, dileme nema.

Pešiću su bila potrebna dva šuta, imao je sreće, Kirovski mu je odbranio penal, ali se lopta vratila ka napadaču Zvezde koji je zatresao mrežu, 1:0.

Sve ovo se dešavalo kada je Zvezda imala igrača manje, Jovičiću se ukazivala pomoć, nekoliko minuta ranije posle neopreznog starta Drinčića, povredio se, pokušao da nastavi, nije išlo, razlog za brigu Milojevića.

Odmah posle vođstva, velika šansa za Radonjića da duplira prednost domaćih, lopta mu je odskočila, nije se snašao, Kirovski brani.

A onda su "Brđani" preuzeli konce igre, pretio je Drinčić iz slobodnjaka, šansu je imao Bojić kada je Borjan odlično odbranio, a novi golman Zvezde je zaustavio i udarac Kajevića.

Ipak, do kraja poluvremena više je za promašajima žalila Zvezda, šansa utakmice za Adžića, možda i prilika da sve reši, ali je ostalo 1:0 na poluvremenu.

Na početku drugog dela igre, gosti su pokušali da priprete, Puškarić je imao jedan pokušaj sa desetak metara od Borjanovog gola, ali je lopta završila iznad prečke.

Zvezda je ubrzo ponovo preuzela kontrolu na terenu, Nemanja Radonjić je svojim prodorima ponovo pravio dosta problema odbrani svog doskorašnjeg kluba, a imao je i jedan dobar udarac, kada je Kirovski uspešno intervenisao.

Sredinom drugog poluvremena, dva opasna pokušaja ''Brđana'' sa distance. Najpre je u 64. minutu zamalo neprecizan bio Kajević, a dva minuta kasnije Nikola Drinčić je odlično izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, lopta je nezgodno odskočila ispred Borjana, ali je odlični Zvezdin golman uspeo da je izbije u korner.

To je, međutim, bilo sve što smo videli večeras od gostiju sa Banovog brda.

U tim trenucima stigla je vest i da će vezista Crvene zvezde Branko Jovičić morati na dužu pauzu zbog povrede iz prvog poluvremena večerašnjeg meča.
---
Zvezda je nedugo zatim uspela da definitivno prelomi utakmicu u svoju korist, a u 74. minutu egzekutor je još jednom bio Aleksandar Pešić, ovoga puta posle Kangine asistencije sa leve strane - 2:0.

Tri minuta kasnije Kangu je zamenio Milijaš i posle samo četiri minuta na terenu, i on je uspeo da upiše asistenciju. Na dvadesetak metara od gola Čukaričkog, Zvezdin vezista je uspeo da se izbori za loptu, a onda i da proigra usamljenog Filipa Stojkovića u kaznenom prostoru, a bek crveno-belih ovu priliku ne propušta - 3:0.