subota 10.02.2018.
23:27

Portugalija je objedinila titule prvaka Evrope u fudbalu i futsalu.

EPA-EFE/IGOR KUPLJENIK

Viđena je večeras prava drama u finalu Evropskog prvenstva u futsalu u Sloveniji, na kraju su Portugalci slavili sa 3:2 nakon produžetaka.

Rikardinjo je uspeo da postigne gol na samom startu utakmice, bio je to njegov sedmi gol na ovom prvenstvu, a Španci su nakon toga krenuli svim silama ka golu Portugalaca.

Pako Sedano, golman Španaca, je bio par puta na visini zadatka, ekipa iz zapadnog dela Pirinejskog poluostrva je polako ponovo preuzimama inicijativu i bila bolji rival.

Španci do izjednačenja stižu pred kraj prvog poluvremena, bila je to sjajna akcija, nakon duplog pasa Tolra je uspeo da pogodi za 1:1.

U 32. minutu meča Španci stižu do prednosti, Lino je pogodio za 2:1, a samo tri minuta nakon toga bio je kazneni udarac za Španiju koji je izveo Migelin, jedan od najboljih futsalera sveta, ali je pogodio okvir gola.

Junak Portugalije je Koeljo, Bruno Koeljo.

On je na minut i po do kraja pogodio za 2:2, odveo je meč u produžetke, ali to nije bilo sve od njega. Preuzeo je ulogu glavnog igrača Portugalije u odsustvu Rikardinja koji je morao da napusti teren zbog povrede, nakon čega je dobio ovacije svih gledalaca.

Solano je napravio 6. faul, nije ostao ni minut do kraja, a upravo je Koeljo uzeo stvar u svoje ruke i pogodio je za konačnih 2:3!

Treće mesto ide u ruke Rusima koji su danas savladali Kazahstan sa 1:0.

Pogledajte u nastavku i sve golove sa današnjeg finala.