ACB - Nedović vodio Unikahu do pobede, u Madridu "letelo perje"

Autor: Boban Filipović
nedelja 03.12.2017.
20:36

Real se razgoropadio posle poraza od Zvezde, Barsa slavila u Saragosi, Huventud bez rešrenja za Nemanju Nedovića.

Epa/Carlos Diaz

Dva dana nakon neočekivanog poraza od Crvene zvezde u Evrolgi, 'Los Blankosi' su iskalili bes na Gran Kanariji.

Predvođen fenomenalnim Lukom Dončićem, Real je razbio 'Kanarince' sa 96:72.

Svi puleni Pabla Lasa su se upisali u strelce, petorica su bili dvocifreni: Dončić je ubacio 16, Džejsi Kerol 14, Trej Tompkins 13, Rudi Fernandez 11, Felipe Rejes 10 poena.

U redovima Gran Kanarije četvorica dvocifrenih - Eriksen je poostigao 12  poena, Di-Džej Sili 11, Gal Mekel i Albert Oliver po 10.

U isto vreme u Malagi, Unikaha je bila bolja od Huventuda - 86:74.

Nemanja Nedović je bio najefiksniji kod Andalužana sa 16 poena, a najlepši potez utakmice je zakucavanje Dragana Milosavljevića, kada mu je Salin nabacio 'alley oop'. Gagi je meč završio sa devet poena. Dejan Musli nije bio u sastavu.

Nešto ranije, Barsa je odnela pobedu iz Saragose. Rezultat je bio 86:99.

Katalonci su pitanje pobednika rešili u trećoj četvrtini, koju su dobili sa 29:16, uoči poslednjih deset minuta su imali plus 17 i rutinski priveli posao kraju.

Samo se Viktor Klaver nije upisao kod gostiju, najefikasnij je bio Huan Karlos Navaro sa 15 poena. Na drugoj strani ubedlivo najbolji Gari Nil sa 23 poena.