ACB: Pešić pet od pet, Real slavio u reprizi finala, Unikaha poražena u Sevilji

nedelja 25.03.2018.
20:27

U okviru 24. kola španskog šampionata, pobede su upisali Baskonija, Barselona, Real Betis i madridski Real.

Epa/Toms Kalnins

Barselona je slavila na gostovanju Obradoiru, slavili su puleni Svetislava Pešića sa 73-76.

Domaćin je bio iznenađujuće dobar u prvih 10 minuta, pa su na prvi odmor otišli sa devet poena viška (21-12).

Ipak, Barsa se vraća u drugom kvartalu, dolazi do preokreta i nakon 20 minuta Katalonci stiču tri poena viška.

Tesno je bilo u trećem kvartalu, ali je Barselona uspela sa viškom poena da uđe u poslednjih 10 minuta (57-59).

Do kraja utakmice bilo je neizvesno, ali je Barsa uspela da nastavi uspešan niz sa Karijem Pešićem na klupi.

Do petog vezanog trijumfa u ACB ligi Barsu je vodio Ertel sa 16 poena i 11 asistencija, pratili u ga Ante Tomić sa 20 poena, kao i Moerman sa 11.

Kod Obradoira 22 poena Meta Tomasa, 20 je dodao Bendzius, dok je 10 upisao Pustovij.

Baskonija je deklasirala Fuenlabradu, slavili su sa 95-63.

Po 15 poena su upisali Šengelija i Porije, 12 je dodao Fojtman, dok je 11 poena upisao Buboa.

U poraženom sastavu 13 poena Rolandsa Smitsa, dok je 12 dodao iskusni Marko Popović.

Ekipa Unikahe poražena je na gostovanju ekipi Real Betisa, slavili su košarkaši tima iz Sevilje sa 89-88.

Domaćin je dobio prvi kvartal sa sedam poena razlike, ali je Unikaha uspela na poluvreme da ode sa dva poena prednosti.

Betis poravnava rezutlat pred poslednjih 10 minuta, da bi u odlučujućem kvartalu uspeli da slave sa pola poena prednosti.

Pobednički sastav predvodio je bivši košarkaš Zvezde Šilb sa 25 poena, 13 je dodao Rajan Keli, 12 je upisao Anosike Odera, 11 Luke Nelson, dok je 10 poena dodao Buker.

U ekipi iz Malage 20 poena Vačinskog, 13 je dodao Nemanja Nedović uz pet asistencija, dok je 12 upisao Dija. Milosavljević samo tri poena za oko četiri minuta na parketu.

Real je pred svojom publikom savladao Valensiju rezultatom 83-71.

Valensija je bila bolji rival u prvih 20 minuta, vodili su sa 37-45, ali je Real meč prelomio u trećoj deonici, koju je dobio sa 27-12.

U poslednjih 10 minuta su puleni Pabla Lasa samo potvrdili trijumf.

Po 13 poena su u pobedničkom sastavu ubacili Rendolf i Tavares, po 10 su dodali Dončić, Rejes i Tompkins.

Kod gostiju 12 poena Vila Tomasa, 11 je dodao Tibor Plajs.