19:22

Nova pobeda 'Los Blankosa', doneli su ceo plen iz San Sebastijana.

acb.com
acb.com

Puleni Pabla Lasa nisu dozvolili iznenađenje, nadahnutim košarkašima Gipuzgoe su ugasili nadu već do poluvremena.

Baski su bolje ušli u utakmicu, imali tri poena prednosti posle prve četvrtne, ali onda sledi furija gostiju koji stiču dvocifreno vođstvo, a na veliki odmor odlaze sa plus osam.

U trećem kvartalu je viđen revolveraški obračun, Real ga je dobio sa 32:26, briljirao je Džejsi 'Mitrtaljeta' Kerol, koji je u ovom periodu igre sasvuo šest trojki.

Gipuzkoa je dobila poslednju četvrtinu sa 20:19, ali slaba je to uteha za domaće, meč je završen rezultatom 84:98.

Real na polusezoni ima skor 16/1 i samo čudo treba da se desi da ne zavši regulerni deo na pol poziciji. Gipuzkoa "kasni" dve pobede za ekipama koje su u plej-of zoni.