ACB: Real rutinski, Baskonija na +50, Valensija posle preokreta do pobede pred Partizan

nedelja 14.10.2018.
22:30

U okviru četvrtog kola španske ACB lige, danas je odigrano šest mečeva.

Sportske.net

Madridski Real je u "Vizink centru" dočekao Huventut, domaćin je slavio sa 92:69.

Prva četvrtina je čak pripala gostima, držao se Huventut i u drugih 10 minuta, ali je Real na odmor otišao sa pet poena prednosti.

Pokazali su zube gosti i u trećem kvartalu, ali je Real dodao gas u odlučujućih 10 minuta, ubrzo su stekli veliku prednost, koja je do kraja neprestano rasla.

Pobednički sastav predvodili su Argentinci Kampaco i Gabrijel Dek sa po 15 poena, 13 je dodao Džejsi Kerol, 11 Rudi Fernandez, dok je dvocifren sa 10 bio i Džefri Tejlor.

U ekipi Fuenlabrade istakao se makedonski internacionalac Dimitrijević sa 15 poena, pratili su ga Laprovitola sa 12 poena i Šon Doson sa 11.

Baskonija je u okviru četvrtog kola gostovala ekipi Fuenlabrade, deklasirali su domaćina sa 60:110.

Već u prvom kvartalu je bilo jasno da Fuenlabradi preti katastrofa, postigli su za 10 minuta samo osam poena, a primili čak 31.

Nije usporavala Baskonija ni u nastavku, u drugom kvartalu postižu i poen više, ali je domaćin bio nešto bolji nego u uvodnih 10 minuta, u svakom slučaju pitanje pobednika je za 20 minuta bilo rešeno.

Do kraja rutinsko odrađivanje posla, Baskonija je u poslednjih 10 minuta ušla sa 48 poena prednosti, a do kraja su čak i povećali suficit na okruglo 50 poena.

Najefikasniji je bio Hilijard sa 24 poena, po 12 su dodali Fojtman i Džening, dok se na 11 zaustavio Grejndžer.

U poraženom sastavu 13 poena O'Lirija, po 10 su dodali hrvatski internacionalci Rupnik i Marko Popović.

Mursija je savladala San Pablo Burgos sa 72:62, u poraženom sastavu 12 poena je ubacio Goran Huskić, Jaramaz se zaustavio na četiri.

Unikaha je dobila Gran Kanariju sa 89:76.

U pobedničkom sastavu 22 poena Fernandeza, 17 je dodao Šermadini, dok se na 11 zaustavio Karlos Suarez. Reprezentativac Srbije Dragan Milosavljević ubacio je osam poena uz četiri skoka i četiri asistencije.

Kod gostiju sa Kanara 12 poena Hene, po 11 su upisali Baez i Rabaseda, dok je 10 dodao Stroberi.

Košarkaši Valensije, koji će u sredu dočekati ekipu Partizana u okviru Evrokupa, slavili su nakon preokreta protiv Obradoira sa 78:81.

Gubili su na ulasku u poslednju deonicu sa sedam poena, ali su zategli odbrani i Obradoiru u poslednjih 10 minuta dozvolili samo 10 poena.

Istakao se još jednom Vil Tomas sa 17 poena, 14 je dodao Dubljević, dok je 13 upisao Met Tomas.

Duel Valensije i Partizana zakazan je za sredu od 20:45h.

Mursija - San Pablo Burgos 72:62
Real Madrid - Huventut 92:69
Fuenlabrada - Baskonija 60:110
Gipuzkoa - Tenerife 73:79*
Obradoiro - Valensija 78:81
Unikaha - Gran Kanarija 89:76