15:11

Košarkaši Real Madrida upisali su ubedljivu pobedu nad Saragosom u nedeljnom matine terminu, dok je najveći rival "Kraljevskog kluba" na mišiće slavio protiv Fuenlabrade.

acb.com
acb.com

Četiri utakmice španskog košarkaškog prvenstva odigrane su u nedeljnom matine terminu, a ubedljive pobede upisale su ekipe Real Madrida i Valensije, dok su Betis i Barselona slavili u neizvesnim duelima.

Aktuelni šampion Španije savladao je kao domaćin Saragosu rezultatom 94:68 (21:21, 16:16, 25:11, 32:20) iako je gostujući sastav uspeo da ostane u egalu tokom prvih 20 minuta susreta.

Madriđane je do pete uzastopne pobede u ACB ligi predvodio Džejsi Kerol sa 19 poena, dok je mladi Luka Dončić razigravao ekipu i meč završio sa 9 asistencija. Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Robin Bezcing sa 23 poena, a zapaženu ulogu na terenu imao je i naš Stevan Jelovac sa 14 poena i 4 skoka.

Vicešampion Španije je posle poraza od Crvene zvezde u Beogradu uspeo da se vrati u pobednički kolosek i savlada Bamberg u Evroligi, a danas je na gostovanju Fuenlabradi slavio rezultatom 78:75 (18:20, 27:19, 12:18, 21:18).

Desetkovani sastav Barselone u predgrađu Madrida je predvodio Stratos Perperoglu sa 17 poena i 6 skokova, dok je naš Stefan Peno za nepunih deset minuta zabeležio jednu asistenciju.

Najefikasniji igrač Fuenlabrade bio je Ivan Paunić sa 18 poena, a pratio ga je Musa Dinje sa 14 poena i 7 skokova.