subota 28.10.2017.
21:05

Košarkaši madridskog Reala slavili su u susretu 6. kola španske ACB lige.

EPA/KOCA SULEJMANOVIC

Izabranici Pabla Lasa upisali su i 10. vezani trijumf od starta sezone, kako su slavili na gostovanju u Burgosu rezultatom 95-100.

Mučili su se Madriđani protiv novajlije u najvišem rangu, dobili su prvi kvartal sa pola koša viška, ali je domaćin okrenuo rezultat u svoju korist i do poluvremena stekao šest poena viška.

Efikasna treća četvrtina nije donela promenu stanja, Real je uspeo tek za pola koša da priđe rivalu.

Ipak, Madriđani se bude u poslednjih 10 minuta, dolaze do preokreta već nakon par minuta, a do kraja su držali stvari u svojim rukama, došli su i do plus 8, da bi na kraju slavili sa pet poena razlike.

Istakao se Faku Kampaco sa 17 poena, pratili su ga Luka Dončić sa 16, Santi Justa sa 15, kao i Džejsi Kerol i Mačijulis koji su dodali po 11 poena.

U poraženom sastavu 20 poena bivšeg košarkaša Zvezde Diona Tompsona, 16 je dodao Gailius, 15 Saiz, 14 poena je upisao Huskić, dok se na 13 zaustavio Šrejner.