subota 26.11.2022.
19:56

Dinamik bez prave konkurencije od početka sezone.

Košarkaši Dinamika nastavljaju da ''terorišu'' rivale od početka sezone u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije.

Dorćolci su večeras na svom terenu savladali ekipu Kolubare, i to prilično ubedljivo, rezučtatom 80:54, što im je deseta pobeda u deset odigranih kola!

Već u prvom poluvremenu je pitanje pobednika bilo odlučeno, jer je posle 20 minuta igre Dinamik već vodio sa 26 poena razlike - 49:23, pa je domaćem timu u nastavku ostalo da rutinski završi posao.

Najzaslužniji za ovakav epilog je Dušan Radosavljević sa 20 poena i čak 18 skokova, a uz njega je dabl-dabl učinak imao i Vojin Medarević sa 14 poena i 11 skokova. Kod gostiju jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Dušan Stojičić sa 16 poena i osam uhvaćenih lopti.

Mnogo više uzbuđenja doneo je duel Dunava i Čačka 94, a domaći su ga rešili u svoju korist rezutatom 84:83.

Tako je Dunav posle duge serije poraza uspeo da veže i drugu uzastopnu, a ukupno treću pobedu u 10 kola, dok Čačani sada imaju skor 1-9.

Meč je rešio Milan Vulić, pogotkom sa linije penala, i upravo on je bio i najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 24 poena, osam skokova i četiri asistencije. Goste je predvodio Mladen Pantić sa 23 poena i 10 uhvaćenih lopti.