Bajern dobio dramu protiv Zenita, mirnoća Lučića kobna za goste!

Wednesday 13.01.2021
21:43

Srpski košarkaš treći strelac nemačkog tima.

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Košarkaši Bajerna slavili su u dramatičnom meču protiv Zenita 82:80 (13:19, 19:21, 24:16, 26:24) u 19. kolu Evrolige odigranom u Minhenu.

Planove izabranika Andree Trinkijerija nije pokvarila ni odlična partija Gudaitisa, koji je sa 22 poena i šest skokova bio najzapaženiji pojedinac u obe ekipe.

Zenit je vodio tokom prve četvrtine, imao je u jednom trenutku plus sedam kada je Kej Si Rivers pogodio trojku, ali se u drugu deonicu ušlo sa poen manje prednosti za goste iz Sankt Petersburg.

Tokom druge deonice izabranici Ćavija Paskvala napravili su seriju od 7:0 u kome su se istakli Pangos, Zubkov i Gudaitis, a na odmor su otišli sa osam poena viška.

Početkom drugog poluvremena prednost gostiju je počela da se topi, a preokret domaćih usledio je kada je Džejlen Rejnolds pogodio za dva.

Zenit je uspeo da vrati prednost, a u odlučujućih 10 minuta ušlo se rezultatom 56:56.

Veliku seriju domaćih krunisao je Vladimir Lučić donevši plus sedam Bajernu, ali je pravu dramu u meč uneo Ostin Holins koji je trojkom za Zenit istopio prednost domaćih na minus jedan.

Zubkov je na dva i po minuta od kraja vratio prednost ruskom timu, ali je usledila penal-serija u kojoj se Lučić najbolje snašao donevši Bajernu plus tri na minut do kraja.

Konačnu pobedu Bajernu obezbedio je Pol Zipster sa slobodnih bacanja, a trojka Pangosa na nekoliko sekundi pre kraja bila je nedovoljna za preokret.

Vodeći strelac u ekipi nemačkog tima bio je Baldvin sa 17 poena, koliko je imao i Pangos iz Zenita.

Srpski reprezentativac Lučić ostvario je zapažen učinak od 15 poena, čime je bio treći strelac u 12. pobedi svoga tima.

Bajern je ovom pobedom prekinuo seriju Zenita od tri trijumfa prestigavši ruski tim za četvrto mesto na tabeli.