Bajern se razgoropadio u poslednjih 10 minuta, Efes srušen revijom trojki!

petak 20.01.2023.
20:16

Sjajna partija Bajerna u poslednjih deset minuta. Efes ispustio 16 poena viška u nastavku.

EPA-EFE/Leonhard Simon

Poraz Efesa na svom terenu u okviru 20. kola Evrolige i to od Bajerna iz Minhena rezultatom 81:89!

Egal u prve dve četvrtine, a onda je u trećoj Efes imao i plus od 16 poena. Smanjili su gosti i imali čemu da se nadaju u poslednjoj četvrtini.

Početkom poslednje deonice izgledalo je da Efes hita ka pobedi, posle poena Micića i Brajanta bilo je 68:61, ali je trojka Ognjena Jaramaza bila veoma bitna za Bajern.

Posle dve trojke Bajerna (Kasijus i Hanter), gosti su izjednačili, a posle trojki Gifija i Rubija, bilo je 77:80.

Bila je prava revija trojki u poslednjoj deonici, a posle jedne Otela Hantera bilo je 77:83!

Bilo je i čitavih 10 poena viška, Efes je bio u kontra ritmu i izgubio novi meč, pa je sada i Top8 upitan!

Hanter 18 poena kod pobednika, imao je i 9 skokova. Rubi je dodao 14, Vinston 14 uz 8 asistencija, Brajant 13, a Jaramaz 10.