Barsa rutinski sa Gran Kanarijom na startu ACB lige

četvrtak 27.09.2018.
23:34

Počela je i španska košarkaška liga, a na premijeri su pobedu upisali Katalonci.

EPA-EFE/ANGEL MEDINA G.

Izabranici Svetislava Pešića slavili su u "Palau Blaugrani" protiv Gran Kanarije sa 98:78.

Već nakon prvog kvartala se moglo namirisati kako će se utakmica u Barselone okončati, domaćin je stekao 14 poena prednosti nakon uvodnih 10 minuta.

Do odlaska na veliki odmor, Barsa je dodatno uvećala prednost, pa su na pauzu od 15 minuta Pešićevi puleni otišli sa 19 poena viška.

U trećem kvartalu su se gosti trgli, pa su spustili deficit na deset poena, ali to nije bilo dovoljno da se meč uvede u neizvesnu završnicu.

Barsa je u poslednjih 10 minuta bez većih problema zadržala dvocifrenu prednost, kontrolisali su rezultat i stanje stvari na terenu, te su Karijevi izabranici rutinski priveli posao kraju i sasvim zasluženo slavili.

"Blaugranu" je predvodio iskusni centar Ante Tomić, novi kapiten ekipe, sa 21 poenom i šest skokova. Pratili su ga sjajni Ertel sa dabl dabl učinkom od 13 poena i 11 asistencija, kao i šest skokova, isti košgeterski učinak imali su i Kajl Kjurik, kao i Pjer Oriola.

U redovima Gran Kanarije istakao se Baez sa 16 poena, 14 je dodao Evans, dok se na 12 zaustavio Klevin Hena.