Barsina lekcija Realu, pamtiće se ova utakmica, ali ne samo zbog rezultata!

Barselona dominirala od početka do kraja, Real potpuno nemoćan.

EPA-EFE/Javier Lopez Hernandez

Petnaesto kolo španske ''Endesa'' Lige obeležio je ''El Klasiko'', duel Barselone i Real Madrida.

Ekipa Svetislava Pešića je pred svojim navijačima bila dominantna, ubedljiva i nije dozvolila Realu ni da se na trenutak ponada da može da dobije ovaj meč.

Na kraju, 83:63 za Barsu, koja se na vrhu tabele izjednačila sa Realom, sa 12 pobeda i tri poraza.

Već posle prve četvrtine mogao se naslutiti konačan ishod ovog meča, jer Barselona je od prvog minuta zagospodarila terenom i posle deset minuta igre na semaforu je stajalo neverovatnih 22:5 u korist Barselone.

I početkom drugog kvartala Barsa je nastavila da uvećava prednost, povela je sa 27:7 i tek onda Real je počeo da liči na sebe.

Uspeli su Madriđani da do poluvremena smanje na 39:27, nagovestili da bi u nastavku mogli da ovaj meč učine mnogo neizvesnijim, ali u tome nisu uspeli.

Barselona je sve vreme kontrolisala rezultat, držala distancu i na kraju zasluženo slavila sa ubedljivih 83:63.

Ono po čemu će se ovaj meč pamtiti jeste i neverovatan broj dossuđenih prekršaja u napadu, na obe strane. Besneli su zbog toga povremeno i Svetislav Pešić i Pablo Laso, ali sudije su terale po svome, ne odustajući od svog kriterijuma.

Nikola Mirotić je sa 20 poena i šest skokova bio najbolji u Barseloni, na kraju je zaslužio ovacije od strane navijača. Trej Tompkins jedini dvocifeen u Realu sa 13 poena.