BBL: Saletov Bajern lako do novog trijumfa i čela tabele

subota 28.10.2017.
22:23

Bavarci slavili na svom parketu protiv Skajlajnersa.

Epa/Lukas Schulze

Ekipa minhenskog Bajerna upisala je novi trijumf u nemačkoj Bundesligi, kako su savladali Fraport Skajlajnerse rezultatom 72-60.

Namučili su gosti favorizovanog rivala u prvih 20 minuta, pa su na odmor otišli sa tri poena viška.

Ipak, stvari dolaze na svoje u trećoj deinici, koju Bajern dobija rezulattom 27-14 i na odmor pred poslednjih 10 minuta odlazi sa 10 poena viška.

U četvrtoj četvrtini Đorđevićevi puleni rutinski održavaju prednost i na kraju upisuju novu pobedu u nemačkom šampionatu.

Do pobede ih je vodi Džered Kaningem sa 23 poena, po 10 su dodali Milan Mačvan (7sk, 4as) i Nihad Đedović, dok je Jović imao osam poena i šest asistencija. Vladimir Lučić je odigrao samo tri minuta, za to vreme je upisao dva poena.

U poraženom sastavu 16 poena Skraba, 12 je dodo Volfart-Boterman.

Bajern je sada prvi na tabeli sa šest pobeda i jednim porazom od starta šampionata.