BBL - Šampion konačno prekinuo seriju poraza

nedelja 04.03.2018.
21:15

Bamberg se uz dosta muke vratio na pobednički kolosek u Bundesligi.

Sportske.net/Filip Mitrović

Branilac titule šampiona Nemačke je slavio na gostovanju u Gisenu posle produžetka.

Regularni deo utakmice završen je rezultatom 85:85, a onda su iskusni Heket i Hikmen dodali gas do daske u dodatnih pet minuta pa je Broze trijumfovao sa 105:96.

Verovali ili ne, Bambergu je ovo prva pobeda u prvenstvu posle gotovo dva meseca i četiri vezana poraza.

Danijel Heket
je bio fenomanalan sa 28 poena (4/6 za dva, 4/6 za tri, 8/8 penali), osam skokova i šest asistencija, Riki Hikmen je brojao do 24, Dorel Rajt je imao dabl-dabl učinak od 18 poena i 12 skokova, Rubit je ubacio 15 poena.

Dejan Musli
se nije upisao u strelce za 11 minuta provedenih u igri, imao je pet skokova, nije išlo Brozeu dok je srpski centar bio na parketu. Luka Mitrović nije bio u protokolu.

Kod poraženih domaćina, koji sada kasni pobedu za osmoplasiranim Bambergom, najefikasniji je bio Holins sa 26 poena, Džon Brajant je imao jak dabl-dabl od 18 poena i 17 skokova, dvocifreni su bili  Liška sa 17 i Dejvis a 16 poena.