22:23

Košarkaši Bajerna nastavljaju sa pobedama u drugoj fazi Evrokupa, a naš Duško Savanović večeras je bio posebno raspoložen.

eurocupbasketball.com

Ekipa Svetislava Pešića večeras je upisala i petu pobedu u isto toliko odigranih mečeva u Grupi K druge faze Evrokupa.

Bajern je gostovao francuskom Dižonu i upisao ubedljivu pobedu rezultatom 84-74.

Domaći tim je tokom prvog poluvremena uspevao da održi rezultatski priključak za Bavarcima, ali je u trećoj četvrtini Bajern prelomio meč u svoju korist i do kraja rutinski sačuvao ubedljivo vođstvo.

Klub iz Minhena je do večerašnjeg trijumfa predvodio Duško Savanović sa 29 poena (7-10 za dva, 4-6 za tri poena) i sedam skokova za 27 minuta provedenih u igri.

Brajant i Dedović su upisali po 14 poena, a od ostalih srpskih internacionalaca u redovima Bajerna, Vladimir Štimac je meč završio sa 6 poena i 4 skoka, a Vasa Micić je za sedam minuta u igri zabeležio jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.