Cedevita Olimpija osvojila Laktaše, presudila serija 14:0!

subota 19.11.2022.
21:58

Četvrti trijumf Ljubljančana.

AdmiralBet ABA liga/Partizan NIS/Dragana Stjepanovic

U poslednjoj večerašnjoj utakmici sedmog kola AdmiralBet ABA lige, Cedevita Olimpija je kao gost savladala domaću Igokeu u Laktašima rezultatom 85:74.

Igokea je nešto bolje započela utakmicu, imala je blagu prednost u najvećem delu prve četvrtine, a gosti su početkom drugog kvartala stekli četiri poena prednosti - 26:22. Tada počinje najbolji period igre Igokee koja pravi seriju 14:0 i dolazi do osetnijeg vođstva, 36:26.

U drugo poluvreme Igokea je ušla sa osam poena prednosti - 38:30, ali Cedevita Olimpija vrlo brzo u trećoj četvrtini uspeva da anulira taj zaostatak i serijom 17:5 pređe u vođstvo 47:43.

Pred kraj treće deonice Ljubljančani su poveli i sa 59:49, ali onda Igokea pravi seriju 13:0 i ponovo dolazi do blage prednosti.

Ni tu nije bio kraj rezultatskim serijama, a onu koja je rešila pitanje pobednika napravila je gostujuća ekipa koja u poslednjoj deonici serijom 14:0 dolazi od 68:66 za domaće do 80:68 u svoju korist i time je ovaj meč praktično bio rešen.

Jogi Ferel je predvodio pobedničku ekipu sa 20 poena i pet skokova, Adams je upisao 17 poena i sedam skokova, a Alen Omić 16 poena i 10 skokova.

Kod domaćih najbolji Kroford sa 22 poena, pratili su ga Voler sa 13 i Rej sa 11 postignutih poena.