Crno-beli KRALJEVI DRAME!

ponedeljak 22.05.2017.
21:01

Po ko zna koji put ove sezone, ekipa Partizana uspela je da dobije još jednu dramatičnu završnicu. Ovoga puta na gostovanju Dinamiku.

Beta/ABA liga/Partizan/Dragana Stjepanović

Posle pobede u derbiju protiv Crvene zvezde, Partizan večeras imao još teži posao. Iznenađenje ili ne, tek najviše drame od svih mečeva 10. kola Mozzart Superlige doneo je duel Dinamika i ekipe Aleksandra Džikića, koja je tek posle produžetka slavila sa 87-83.

Crno-beli su posle ravnopravnog početka prvu osetniju prednost stekli u osmom minutu meča, kada je trojkom Ratkovice Partizan poveo sa 19:11.

Prvu deonicu Partizan je dobio sa 26:20, a maksimalnu prednost crno-beli su stekli u četvrtom minutu drugog kvartala, kada je Novica Veličković sa linije slobodnih bacanja povisio na 39:24.

Izgledalo je tada da crno-beli imaju stvari pod kontrolom i da ovaj meč neće biti previše neizvestan, ali sve se promenilo krajem treće i početkom četvrte četvrtine. Partizan je u 28. minutu vodio sa 60:54, a onda dozvolio ekipi Miroslava Nikolića da napravi seriju 12:0, za vođstvo domaćih od 66:60!

Da se domaći još više ne odlepe potrudio se MIhailo Andrić, koji je vezao dve trojke za izjednačenje na 66:66.

To je bio uvod u dramatičnu, penal-završnicu ovog meča, a regularnih 40 minuta završeno je rezultatom 73:73.

Drama je nastavljena i u produžetku, a Partizan je prelomio meč poenima Birčevića sa linije penala, a onda i Marinkovića, za vođstvo od 83:78.

Usledio je Nikolićev tajm-aut, posle kojeg raspoloženi Bruks trojkom smanjuje na 83:81. Potom je fauliran Ratkovica, koji pogađa oba slobodna bacanja i više nije bilo povratka za domaći tim.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Mihailo Andrić sa 17 poena, a Veličković i Hečer su upisali po 12. Dinamik su predvodili Bruks sa 31 (10/18 za dva, 2/8 za tri, igrao svih 45 minuta) i Čakarević sa 20 poena.

Partizan se ovom pobedom ponovo izjednačio sa Zvezdom na vrhu tabele, sa učinkom 9-1, dok Dinamik na petom mestu ima skor 4-6, baš kao i šestoplasirani Borac koji je večeras na svom terenu savladao Spartak sa 84-76.

Rezultati 10. kola:

Crvena zvezda mts - FMP 77-69
Vršac - Mega Leks 87-92
Dinamik - Partizan 83- 87 (73-73)
Borac - Spartak 84-76

Tabela:
Crvena zvezda mts 9-1, Partizan 9-1, FMP 6-4, Mega Leks 6-4, Dinamik 4-6, Borac 4-6, Vršac 1-9, Spartak 1-9.