Crveno-beli feniks zakoračio u TOP 8!

petak 18.03.2016.
22:30

Šampion Srbije ostvario je sedmu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige i tako zakoračio u četvrtfinale iako je na startu treće četvrtine duela u Malagi imao 18 poena zaostatka za Unikahom.

euroleague.net

Poslednja utakmica 11. kola TOP 16 faze Evrolige u grupi "E" odigrana je u Malagi gde su košarkaši Unikahe ugostili šampiona Srbije.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom slavili su u Malagi rezultatom 78:72 (12:20, 15:23, 26:17, 25:12) iako su na poluvremenu imali 16 poena zaostatka za španskom ekipom.

Ekipa Dejana Radonjića nije se dobro snašla na početku meča pošto je domaćin u potpunosti odsekao "pik en' rol" igru Crvene zvezde Telekom što je dovelo do velikih problema u igri crveno-belih.

Tokom većeg dela prvog poluvremena gosti su na individualni kvalitet pojedinih igrača stizali do poena ali to nije bilo dovoljno da se bude konkurentan protiv šuterski raspoložene ekipe Unikahe.

Već na početku druge četvrtine domaćin je stigao do dvocifrene prednosti (32:21), a generator Unikahine sjajne igre u prvom poluvremenu bio je nezaustavljivi Nemanja Nedović.

Srpski internacionalac je za manje od deset minuta na parketu tokom prve dve deonice postigao 16 poena (3/4 za dva, 3/4 za tri) a mora se napomenuti da je trener Unikahe Đoan Plaza povukao Nedovića sa terena u momentu kada je bio u najvećem naletu.

Crveno-beli su prvo poluvreme završili sa 16 poena zaostatka, a kada se uzme u obzir da je goste slabo služio šut a da je tim Dejana Radonjića napravio 3 asistencije za 20 minuta, prednost Unikahe je bila potpuno opravdana.

Početkom treće četvrtine Unikaha je uspela da napravi i maksimalnih 18 poena razlike (47:29) ali je od tog momenta Crvena zvezda Telekom lagano počela da hvata ritam i da "topi" prednost rivala.

Serijom 8:0 sredinom treće deonice crveno-beli su smanjili na "-10", da bi minut kasnije prednost Unikahe postala jednocifrena. Kada je Zvezda spustila na "minus 4" postalo je jasno da se vratila u meč, ali je Unikaha trojkom Dijaza u poslednjoj sekundi treće četvrtine napravila sedam poena viška pred odlučujućih deset minuta.

Kao "iks faktor" u Zvezdinom preokretu nametnuo se Marko Simonović koji je sa dve vezane trojke doneo prvu prednost na utakmici za goste iz Beograda (60:61).

Usledio je revolveraški obračun dva tima, ali Unikaha u završnici nije imala Marka Simonovića. Srpski reprezentativac nastavio je rafalnu paljbu u poslednja dva minuta i sa još dve trojke stavio tačku na veliki preokret i pobedu Crvene zvezde Telekom.