''Dabl-dabl'' fenomenalnog Gosa, njegov rekordni indeks za novi trijumf Partizana!

21:45

Partizan nastavlja sa pobedama u Superligi Srbije, utisak je da iz meča u meč igraju sve bolje.

aba-liga.com/Mornar/Media Pro

Tri kola, tri pobede Partizana u domaćem šampionatu.

Posle Vojvodine i FMP-a, crno-beli su večeras kao gosti savladali ekipi Dinamika na Dorćolu rezultatom 93:82.

Ekipa Nenada Čanka je u najvećem delu utakmice bila bolji rival i zasluženo je trijumfovala, a ovaj meč će posebno pamtiti plejmejker Partizana Najdžel Vilijams-Gos.

Amerikanac je briljirao večeras, već u prvom poluvremenu je upisao 24 poena, a na kraju se zaustavio na ''dabl-dabl'' učinku - 35 poena (13/17 za dva, 1/1 za tri, 6/7 za dva), 12 asistencija i šest skokova, za indeks 52! Na terenu je proveo nešto više od 31 minuta.

Najviše zahvaljujući njemu, Partizan je prvo poluvreme ubedljivo dobio, rezultatom 53:40, tokom trećeg kvartala je dodatno uvećao svoju prednost, a Dinamik je u poslednjih deset minuta uspeo neznatno da ublaži ovaj poraz.

Uz Vilijams-Gosa, odličnu partiju kod gostiju prikazao je i Francuz Bandža Si sa 19 poena, a pratio ih je centar Đorđe Gagić sa 10 poena.

U ekipi Dinamika, Nemanja Krstić 19 poena, Rakićević je upisao 13, Bergšted 12, a bivši igrač Partizana Andreja Stevanović je meč završio sa 11 postignutih poena.