Pobede Baskonije i Zenita, CSKA ludom trojkom slavio protiv Reala.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

CSKA je u Moskvi savladao Real Madrid koji je bio u naletu do ovog meča.

Ekipa Dimitrisa Itudisa je slavila sa 74:73 u veoma neizvesnoj završnici.

Na dve sekunde do kraja utakmice Majk Džejms je pogodio nestvarnu trojku iz ćoška za 73:71, a potom pogodio i dodatno slobodno bacanje. Real je do kraja samo ublažio poraz.

Majk Džejms je imao 28 poena, Šengelija 15, Milutinov 8 poena i 9 skokova.

Na drugoj strani Tompkins 15, Dek 14.

U duelu Žalgirisa i Zenita gosti su izašli kao pobednici 75:83. Već u drugoj četvrtini su imali +14, u trećoj +25, domaći su bili potpuno neprepoznatljivi.

Ipak, spustili su i na -6 u jednom trenutku, ali je već bilo prekasno.

Kod domaćih najefikasniji Grigonis sa 18 poena, Lovernj je dodao 17, a kod gostiju Holins 20 poena.

Alba je savladala Himki dobrom igrom u tri četvrtine, u prvoj su imali i zaostatak od 10 poena, da bi sve to kasnije nadoknadili.

baner

Na kraju - 100:80, Gifi je imao 22 poena, Sikma 20. Na drugoj strani Jerebko 20 poena. Šved opet očajan u šutu, 11 poena, ali 3 od 15 iz igre.

Baskonija je nastavila poteru za 8 najboljih, danas su zabeležili i petu pobedu u 10 odigranih mečeva savladavši Olimpijakos sa 76:90.

Domaćin je vodio samo 5:2, nakon toga serija 0:6 i gosti više nisu gubili prednost, bilo je u jednom trenutku čak i +22.

Dragić je imao 18 poena, Henri 17, Peters 16. Printezis kod domaćina 15 poena, Slukas takođe.

U duelu između Makabija i Olimpije iz Milana gosti izlaze kao pobednici i to posle produžetka - 85:86.

Veoma neizvesno je bilo čitav meč, a u produžetku veoma bitna trojka Serhija Rodrigeza koji pogađa za 83:84 na pola minuta do kraja. Ipak, ključni poen za pobedu postiže Dilejni na tri sekunde do kraja.

Panter najefikasniji kod pobednika sa 18, Dilejni je dodao 16 uz onaj ključan, a Šilds je imao 14 poena i 11 skokova. Vilbekin i Brajant u Makabiju po 17 poena.