Džejms na skok od tripl-dabla, moćni CSKA na krilima Amerikanca srušio Himki, Milutinov raspoložen, Jović očajan

petak 11.12.2020.
20:14

Moskovski velikan stigao do osme pobede u nizu u Evroligi.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Košarkaši moskovskog CSKA nastavili su sa izvanrednim partijama u Evroligi ove sezone pošto su u 13. kolu slavili na gostovanju Himkiju 96:87 uz izvanrednu partiju Majka Džejmsa kome je samo jedan skok nedostajao da dođe tripl-dabla.

Za nepuna 32 minuta na terenu izvanredni američki plejmejker je ubacio 36 poena uz devet skokova i 10 asistencija, čime je bio daleko najbolji pojedinac na terenu.

CSKA je u meč krenuo silovito sa urnebesnom serijom od 9:0, ali se domaći tim brzo konsolidovao i na mahove uspevao da spušta razliku na čak samo poen zaostatka.

Izvaredni u redovima domaćih bili su Aleksej Šved sa 26 poena i Jonas Jerebko sa 10 manje.

Verovatno bi njihova partija bila učinkovitija da na suprotnoj strani nisu imali moćnog Džejmsa.

U drugoj četvrtini CSKA je stigao do dvocifrene prednosti i u tok trenutku maksimalnih plus 14, ali su domaći na poluvremen otišli sa minus devet.

Tračak nade timu srpskog reprezentativca Stefana Jovića ulio je početkom poslednje četvrtine Sergej Monija.

Sve je bilo ipak gotovo kada su "armejci" napravili seriju od 5:0 kada su Nikola Milutinov i Vil Klajburn bili sigurni sa slobodnih bacanja.

CSKA je tako nastavio sjajnu seriju rezultata u Evroligi u kojoj je poslednji put poražen od Crvene zvezde 22. oktobra.

Osim izvanredog Džejmsa solidan u redovima pobednika bio je Milutinov sa po 11 poena i skokova i četiri asistencije, dok je na suprotnoj strani Jović za 25 minuta postigao samo dva poena.