subota 14.01.2017.
23:55

U gradskom derbiju Los Anđeles Klipersi su pobedili Lejkerse sa 113:97.

Beta/AP Photo/Jae C. Hong

U derbiju Los Anđelesa Klipersi su na kraju izašli kao pobednici i to na veoma lak način, nisu dali Lejkersima ni najmanju šansu da mogu da dođu do pobede - 113:97.

Klipersi su došli do velike prednosti još u prvoj četvrtini, ovu deonicu su dobili sa 26:15, igrali su sjajno u odbrani, pogađali otvorene šuteve, već tada su pokazali ko će danas voditi glavnu reč na terenu.

Kada je Deandre Džordan zakucao za +22 (56:34) u drugoj četvrtini, Klipersi su došli do najveće prednosti na ovoj utakmici, a Lejkersi su se donekle i trgli i pokušali da se vrate iz mrtvih.

Stigli su do -11 u trećoj deonici kada je Ingram pogodio dva slobodna bacanja, ali nisu uspeli do kraja utakmice da se vrate na ispod deset poena prednosti.

Do kraja su domaćini držali goste na odstojanju, nisu dozvolili iznenađenje na ovom meču.

Najefikasniji u redovima Klipersa bio je Deandre Džordan sa 24 poena, imao je i neverovatan broj skokova, čak 21. Kris Pol takođe impresivan, 20 poena i 13 asistencija, kao i 5 skokova.

Na drugoj strani Klarkson jedini raspoložen sa 21 poenom.

Klipersima je ovo 28. pobeda u šampionatu, Lejkersi su stigli do 29. poraza.