utorak 09.01.2018.
23:04

Košarkaši Uniksa upisali su drugi trijumf u Grupi H Evrokupa, pošto su na otvaranju drugog kola slavili protiv Limoža.

vtb-league.com

Drugo kolo TOP 16 faze Evrokupa otvoreno je duelom Limoža i Uniksa iz Kazanja koji je uspeo da slavi na neugodnom gostovanju u završnici meča.

Ruski sastav savladao je Limož rezultatom 69:66 (10:17, 17:15, 22:17, 20:17) i tako zadržao maksimalan učinak posle dve odigrane utakmice u TOP 16 fazi.

Domaći su na startu druge četvrtine stigli do maksimalnih 14 poena prednosti ali je Uniks od odlaska na odmor uspeo da uhvati priključak, a potom i da u drugom poluvremenu napravi potpuni preokret.

Uniks je do prve prednosti na meču stigao u samoj završnici trećeg kvartala, da bi na sredini poslednje četvrtine praktično prelomio meč serijom 7:1.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Lazme sa 13 poena, 5 skokova, 3 ukradene lopte i 2 asistencije, a pratio ga je naš Danilo Anđušić sa 12 poena.

U poraženom sastavu izdvojio se Vilijam Hauard sa 14 poena i 7 skokova.