22:37

"ABA derbi" pripao domaćima.

Cedevita Olimpija savladala Budućnost 74:71 (14:16 19:18 20:21 21:16)

Plava rezultatska klackalica u "Stožicama" večeras.

Prvu četvrtinu dobijaju gosti sa svega dva poena prednost (14:16) i to posle šest poslednjih poena u ovom periodu igre koji su pripali ekipi Budućnosti.

Budućnost je bila odlična i tokom druge četvrtine, u jednom trenutku su imali i prednost od +7, tim iz Ljubljane je uspeo da smanji deficit na svega jedan poen po odlasku na pauzu (33:34).

Olimpija je potom stigla i do prednosti, Džouns trojkom donosi 36:34, igralo se poen za poen - Murić još jednom trojkom povećava na 44:41. 32 sekundi pred kraj treće četvrtine Mitrović sa slobodnog beleži jedan poen za izjednačenje 53:53. Melvin dvojkom donosi prednost od dva poena pred poslednji period igre (53:55).

U nastavku isto klackalica, 2 i po minuta pred kraj Mitrović zaustavlja nalet Cedevite još jedno, 2 poena i 69:69. Murić trojkom donosi prednost domaćima 72:70 na 46 sekundi pred kraj meča.

Kobs promašuje priliku za izjednačenje, Cedevita Olimpija slavi rezultatom 74:71.

Cedevita tako dolazi do prvog trijumfa u drugom kolu top 16, Budućnost do prvog poraza posle pobede nad Burgom u prvom kolu.