utorak 15.01.2019.
23:11

Odigran prvi meč trećeg kola u Zvezdinoj Grupi G.

Sportske.net

Posle startnog poraza od Valensije, ekipa Unikahe iz Malage vezala je dve pobede u Top 16 fazi Evrokupa.

U meču trećeg kola Grupe G, Unikaha je večeras pred svojim navijačima savladala Limož rezultatom 79:72, što je Francuzima treći poraz u tri odigrana meča.

Domaći tim je tokom prvog poluvremena stekao deset poena prednosti (41-31), tokom trećeg kvartala je tu prednost uspešno održavao, a najbliži preokretu Limož je bio početkom poslednje deonice, kada je prišao na 68:65.

Ipak, domaći su uspeli da zadrže prednost i na kraju zasluženo trijumfuju.

Adam Vačinski bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 16 poena, a pratio ga je Šermadini sa 13. I jedan i drugi su upisali i po pet skokova.

Srpski reprezentativac Dragan Milosavljević je na terenu proveo oko 25 minuta, za to vreme upisao je tri poena, 4 asistencije i jedan skok.

Kod gostiju su se istakli Dvajt Hardi sa 13 i Ajzea Majls sa 12 poena.

Podsetimo, u istoj grupi sutra se od 20:45h sastaju Valensija i Crvena zvezda.

Od mečeva u ostalim grupama, osim duela Partizana i Monaka (68-72), odigran je i meč u Sankt Petersburgu, u okviru Grupe H.

Domaći Zenit poražen je pred svojim navijačima od Andore sa 80:71. Bivši igrač Mege i Zvezde Dilan Enis bio je najbolji u pobedničkoj ekipi sa 19 poena, domaće su predvodili Truškin sa 17 i Rejnolds sa 16 poena.

Marko Simonović je u poraženom timu upisao četiri poena i sedam skokova za 27 minuta u igri.

Andora u Grupi H ima sve tri pobede, a Zenit ima učinak 1-2. Sutra se u istoj grupi sastaju Uniks i Cedevita.