Nedović odličan u porazu Panatinaikosa, Zenit u naletu, Baskonija tone

utorak 01.02.2022.
22:40

Evo još nekih rezultata EL.

TurkishAirLines Euroleague

Košarkaši Monaka pobedili su večeras u gostima Monako sa 91:83 (19:27, 30:15, 19:19, 26:22), u 24. kolu Evrolige.

Monako je do pobede predvodio Majk Džejms sa 29 poena, četiri skoka i tri asistencije. Dvejn Bejkon je postigao 14, a Paris Li 12 poena.

Najbolji kod Panatinaikosa bili su srpski internacionalac Nemanja Nedović i Džeremi Evans sa po 16 poena, a pratio ih je Hauard Sent Ros sa poenom manje.

Monako je zabeležio 11 pobeda i 12 poraza i zauzima osmo mesto na tabeli. Panatinaikos je na pretposlednjoj, 17. poziciji sa pet pobeda i 16 poraza.

U narednom kolu Monako će gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Panatinaikos gostovati Barseloni.

Zenit je večeras pobedio Baskoniju 90:82 (22:21, 22:26, 18:14, 28:18).

Domaći su bolje otvorili meč i imali inicijativu u prvom poluvremenu. Baskonija je vodila posle 20 minuta igra 50:44. Međutim, u nastavku je Zenit režirao preokret. U trećoj četvrtini bila je prilično izjednačena borba, gosti su prišli na dva razlike, da bi u poslednjem kvartalu ubedljivo dobili rivala i na kraju slavili.

Zenit je predvodio Beron sa 24 poena, dok je Lojs upisao 23.

U Baskoniji Boldvin je postigao 16, Enoh je stigao do 15 poena, a Gidratis do 14.