EL - ''Armejci'' opet ubedljivi, Radonjić bez rešenja u Moskvi

četvrtak 10.10.2019.
20:51

Kako je završila prošlu, ekipa CSKA je ušla i u novu evroligašku sezonu - dve utakmice, dve ubedljive pobede.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Posle ''plus 25'' u prvom kolu u Valensiji, CSKA je večeras pred svojim navijačima u Moskvi rutinski savladala i ekipu minhenskog Bajerna, rezultatom 79-68.

Prva četvrtina je protekla manje-više u ravnopravnoj borbi, CSKA je tada imao blagu prednost, koja je tokom drugog kvartala postala dvocifrena (43:30).

Do poluvremena, ekipa Dejana Radonjića je smanjila na 47:40, početkom treće deonice je prišla na 50:48, ali više od toga Bajern večeras nije mogao u Moskvi.

CSKA ponovo uvećava prednost, na ulasku u finiš meča razlika je dostigla i ''plus 19'' u korist Moskovljana (79:60), a do kraja Bajern je serijom 8:0 uspeo da ublaži poraz.

Vil Klajburn je sa 15 poena bio najefikasniji kod Moskovljana, Vojtman i Bolombaj su upisali po 10.

Kod gostiju najbolji Monro sa 17 poena, pratio ga je Đedović sa 12. Naš reprezentativac Vladimir Lučić je meč završio sa šest poena, šest skokova i dve asistencije.