EL - Asvel pao u poslednjoj deonici u Madridu, Micov sa zvukom sirene srušio Valensiju!

23:15

Kakav koš Micova!

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Košarkaši madridskog Reala slavili su u "Vizink centru" protiv Asvela sa 87:78.

Gosti su dobili prvi kvartal sa 20:14, ali je Real uzvratio u drugoj deonici, koju dobija sa 25:18, te na odmor domaćin odlazi sa pola koša prednosti.

Tesno je bilo i u trećoj četvrtini, ekipe su se smenjivale u vođstvu, na kraju je Real otišao u poslednjih 10 minuta sa četiri poena viška.

Uspeli su u odlučujućoj deonici da se odlepe i na dvocifren višak, držali su stvari pod kontrolom te su zasluženo slavili.

Real Madrid Asvel Trej Tompkins

Na kraju je Kerol bio najefikasniji sa 19 poena, 15 je dodao Kozer, dok je 10 ubacio Garuba.

Kod Asvela 13 poena Žan-Šarla, 12 je dodao Maledon, 11 je ubacio Strazel, dok je dabl-dabl upisao Džekiri sa 10 poena i 11 skokova.

U istom terminu gledali smo daleko dramatičniji susret pred praznim tribinama dvorane u Valensiji, Olimpija Milano je na kraju slavila sa 81:83 (65:65) nakon produžetka.

Neizvestan susret, gosti su imali prednost nakon prvog poluvremena od osam poena, ali je već u trećem kvartalu Valensija poravnala.

Do kraja regularnog dela je bilo jako napeto, na kraju niko nije uspeo da se odlepi, otišlo se u dodatnih pet minuta.

Giljem Vives Serhio Rodrigez Valensija Olimpija Milano Armani

Valensija je kontrolisala stvari u produžetku, sve do poslednjih sekundi, Abalde je promašio jedno bacanje, potom je Ćaćo Rodrigez vratio goste na minus od jednog poena, a onda iskusni Kino Kolom maši dva penala na šest sekundi do kraja, Micov uzima skok, proigrava Ćaća, ovaj uspeva da pobegne odbrani rivala i da u poslednji čas vrati loptu Micovu, Srbin baca trojku sa zvukom sirene i cepa mrežicu za pobedu "Manekena" u Valensiji!

Ćaćo Rodrigez je bio najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 16 poena i devet asistencija, pratili su ga junak Micov sa 13 poena, kao i Rol i Skola sa po 11 poena.

Kod Valensije 21 poen Abaldea, 19 je dodao Dubljević, dok je 12 ubacio Ndur. Vanja Marinković samo dva poena.