EL: Barsa se osvetila prvaku Nemačke i to sa kamatom

četvrtak 18.01.2018.
22:50

Košarkaši Barselone slavili su u svojoj dvorani protiv Brose Bamberga.

Sportske.net/Nikola Krstić

Izabranici Sita Alonsa upisali su sedmu pobedu u Evroligi ove sezone, kako su na svom parketu nadigrali Brose rezultatom 81-66.

Od starta je domaćin držao konce igre u svojim rukama, sredinom kvartala su stekli prednost od šest poena i do kraja deonice je nisu ispuštali.

U nastavku su dodali gas, stigli i do dvocifrene prednosti, da bi nakon 20 minuta imali 10 poena viška.

Brose je pokušao da se vrati u trećoj deonici, ali sve što su uspeli to je da u par navrata spuste deficit na jednocifren broj poena.

U četvrtoj su gosti krenuli na sve ili ništa, prišli su na svega četiri poena minusa, ali je potom usledila velika serija Barselone, vezali su domaći košarkaši 14 poena i na kraju ubedljivo slavili.

Istakao se Rakim Senders sa 17 poena, dobar i Ertel sa 15, Tomić je dodao 13, Oriola 12, dvocifren sa 10 i Adam Hanga.

Kod gostiju Maodo Lo 14 poena, 12 je dodao Dorel Rajt, koliko je imao i Leon Radošević. Dejan Musli za 19 minuta smao pet poena i četiri defanzivna skoka, uz dve asistencije.