petak 26.01.2018.
20:46

Košarkaši moskovskog CSKA slavili su na svom parketu protiv prvaka Nemačke.

Epa/Sedat Suna

U okviru 20. kola Evrolige, "Armejci" su dočekali Brose Bamberg, na kraju je bilo 81-72 za domaćina.

Brose je bolje otvorio meč, ali su se Moskovljani brzo vratili, ipak gosti su ti koji su na odmor otišli sa viškom poena, bilo je 18-19 za Brose nakon 10 minuta.

Do poluvremena ipak CSKA pokazuje ko je gazda u Mosvki, potpuno su zaustavili protivnika, dozvolili Trinkijerijevoj ekipi svega 11 poena i na odmor otišli sa devet poena viška.

U trećem kvartalu se nije mnogo toga promenilo, CSKA je držao prednost, da bi u poslednjih 10 minuta Itudisovi puleni samo overili trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom sasstavu De Kolo sa 20 poena, šutirao je slobodna bacanja 13/13.

Pratili su ga Ćaćo Rodrigez sa 13 poena i pet asistenija, kao i Higins sa 12 poena.

Kod gostiju 11 poena Dorela Rajta, po 10 su dodali Lo, Rubit i Radošević. Musli je za oko 17 minuta upisao pet poena i šest skokova.

CSKA je tako ostao prvi na tabeli, bila je to njihova 16 pobeda ove sezone, dok je Brose ostao na sedam upisanih trijumfa nakon 20 kola.