EL - Dačka čvrsto drži "fenjer", proradio Žalgiris

četvrtak 29.11.2018.
21:19

Debitant u Evroligi slavio je na gostovanju Darušafaki i ostavio istanbulski sastav zakovan za dno tabele. Žalgiris posle tri vezana poraza slavio protiv Armanija.

Epa/Andrej Čukić

Prvi mečevi desetog kola Evrolige odigrane su u Istanbulu i Kaunasu. Darušafaka je ugostila Gran Kanariju i doživela deveti poraz u elitnom takmičenju, dok je Žalgiris prekinuo negativan niz protiv Armanija.

Debitant u Evroligi savladao je Darušafaku rezultatom 75:71 (22:25, 12:19, 23:12, 18:15) nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Markus Erikson (23 pts) i Pasečniks Anžejs (17 pts, 8 sk) vodili su španski tim do treće pobede u Evroligi, a srpski košarkaš Nikola Radičević ubacio je 3 poena (1/3 za tri) za 22 minuta na terenu.

U poraženom timu samo je Rej Mekalum uspeo da ostvari dvocifren poenterski učinak. Najefikasniji igrač Darušafake meč je završio sa 13 poena, 6 skokova i 7 asistencija.

Žalgiris je nakon tri vezana poraza ugostio Armani i slavio rezultatom 83:78 (18:23, 22:8, 20:27, 23:20).

Prazan hod italijanskog šampiona u drugom kvartalu pokazao se ključnim za konačan ishod utakmice, premda je Armani do samog kraja imao aktivan rezultat.

Prelomila je sekvenca domaćih u samom finišu kada je serijom 5:0 Žalgiris otišao na +7 (82:75) i tako rešio pitanje pobednika.

Brendon Dejvis je dominirao u domaćem timu sa 27 poena, 10 skokova i 4 asistencije, a pratio ga je bivši košarkaš Crvene zvezde mt:s Nejt Volters sa 11 poena, 7 skokova i 7 asistencija.

Armani je nastupio sa devetoricom igrača u Kaunasu, a najveći teret poneli su Majk Džejms (17 pts, 4 sk, 7 as), Arturas Gudaitis (16 pts, 7 sk), Vladimir Micov (14 pts, 4 sk, 3 as) i Kuzminskas Mindaugas (14 pts).