EL - Drugi poraz Reala, Valensija ubedljiva u Madridu!

četvrtak 08.10.2020.
23:43

Četa Pabla Lasa loše otvorila sezonu u elitnom takmičenju.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Nakon poraza od Baskonije u gostima, košarkaši madridskog Reala doživeli su poraz i kod kuće, u drugom kolu EL je u "Vizink centru" slavila ekipa Valensije rezultatom 77:93.

Real je bolje otvorio utakmicu, serijom 7:2, vodili su većim delom kvartala, pa su na prvu pauzu otišli sa dva poena prednosti.

Bili su ispred Valensije sve do sredine druge deonice, kada je usledio preokret, gosti su stigli i do osam poena viška serijom 11:2, na poluvremenu su vodili sa 44:39.

U trećoj deonici još bolja igra "Narandžastih", stižu brzo i do dvocifrenog viška, prednost je rasla iz minuta i minut, imali su i +17, na odmor su otišli sa 15 poena prednosti.

Sve je postalo ubrzo veoma jasno, Valensija je za tili čas stigla i do +25, do kraja su rutinski zadržali prednost, Real je tek u samom finišu uspeo da upristoji razliku.

Blistao je Dubljević sa 24 poena, 14 je dodao Majk Tobi, vrlo dobar i Nikola Kalinić sa 10 poena i osam skokova.

Kod Reala 15 poena Tavareša, 14 je dodao Kampaco, po 12 su ubacili Tompkins i Rudi Fernandez.

Nešto ranije su pobede ostvarili i CSKA i Fenerbahče, više OVDE.