EL: Kasno buđenje Budućnosti, Gran Kanarija pobedom spustila zavesu na 12. kolo

petak 14.12.2018.
23:04

Košarkaši Gran Kanarije slavili su u svojoj dvorani protiv šampiona Jadrana.

EPA-EFE/Angel Medina

U okviru 12. kola Evrolige, Gran Kanarija je na svom terenu bila bolja od ekipe Budućnosti rezultatom 95:85.

Dobio je domaćin prvu deonicu sa 26:20, a onda se u nastavku sve raspalo u igri gostiju i postalo je jasno da će Granka upisati novi trijumf.

U drugom kvartalu samo 14 poena Podgoričana, dok je Gran Kanarija upisala 30 poena, na odmor se otišlo sa +22 u korist domaće ekipe.

Nakon povratka sa pauze se nije puno toga promenilo, "Kanarinci" na poslednju pauzu odlaze sa viškom od 25 poena.

Ipak, Podgoričani se nisu predali, fantastičnom serijom 13-0 dolaze do zaostatka od samo šest poena na oko minut do kraja.

Bilo je to ipak kasno buđenje ekipe Aleksandra Džikića, Radičević i Rabaseda su sa penala odveli Gran Kanariju na +10.

Istakao se Markus Erikson sa 15 poena, pratili su ga Balvin sa 13, odlični Radičević sa 12 poena i 11 asistencija, 12 poena je dodao i Rabaseda, dok je 10 dodao Kim Tili.

Kris Evans, za koga se spekuliše da bi nakon ove utakmice mogao da pojača upravo ekipu Budućnosti, meč je završio sa devet poena.

U poraženom sastavu 15 poena Edvina Džeksona, 12 je dodao Alen Omić, po 10 su upisali Petar Popović i Nemanja Gordić.