Košarkaški ''El Klasiko'' obeležio je 29. kolo španske Endesa lige!

acb.com
acb.com

Serija pobeda vodeće Barselone prekinuta je danas u duelu sa najvećim rivalom, Real Madridom!

Kraljevski klub je ovaj meč kao gost dobio rezultatom 91:86 iako je u najvećem delu utakmice Barselona imala naizgled sigurno vođstvo.

Katalonci su pred svojim navijačima tokom prvog poluvremena kontrolisali dešavanja na parketu, a tokom druge deonice stekli su i 14 poena viška - 34:20.

Do kraja prvog poluvremena, Real je uspeo da prednost rivala pretvori u jednocifrenu - 52:43, ali je Barsa i tokom trećeg kvartala uspevala da ovu prednost održi.

Na ulasku u poslednjih 10 minuta igre, rezultat je bio 71:63 u korist Barselone, a onda je usledila Realova rapsodija i potpuni raspad u igri Barselone!

Raspucao se Džejsi Kerol koji je pogodio par ključnih trojki, i ne samo da su Madriđani uspeli da istope prednost Barse, već su u finišu meča stigli i do ''plus 10'', kada je na semaforu stajalo 80:90!

Do kraja, Barsa je uspela samo da ublaži poraz, za konačnih 86:91.

U pobedničkoj ekipi, najefikasniji je bio Tompkins sa 25 poena i sedam skokova, Serhio Rodrigez je upisao 15, a Kerol i Maciulis po 12 poena.

Barsu su danas predvodili Ante Tomić sa 19 poena i 12 skokova i Dolmen sa 16 poena, ali nisu uspeli da spreče treći poraz Katalonaca u Endesa ligi ove sezone.

Realu je ovo 24. trijumf, uz pet poraza, dovoljno za treće mesto na tabeli u ovom trenutku.