četvrtak 23.04.2015.
20:49

Košarkaši Anadolu Efesa nisu uspeli da se izbore za majstoricu u duelu sa Real Madridom pa će ekipa Pabla Lasa na domaćem terenu za tri nedelje igrati za trofej.

euroleague.net

Vicešampion Evrope plasirao se na fajnal-for Evrolige nakon što je u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije savladao Anadolu Efes u Istanbulu rezultatom 63:76 (21:18, 18:15, 10:18, 14:25).

Ekipa Dušana Ivkovića dobro je otvorila utakmicu i imala rezultatsku prednost posle 20 minuta igre, ali je Real Madrid ponovo bio bolji u trećem kvartalu kada je priredio potpuni preokret.

Na ulasku u poslednju četvrtinu Madriđani su imali dva poena prednosti ali su već posle minut i po igre pobegli domaćinu na "+9" (49:58). Usledio je odgovor Anadolu Efesa i serija od 8:0 kojom su se domaći vratili u rezultatski egal koji nije dugo potrajao.

Kraljevski klub uzvratio je istom merom pa je serijom 7:0 umakao na pristojnih "+8", dovoljnih za nešto mirniju završnicu. Završnica je bila lišena neizvesnosti nakon trojke koju je minut pre kraja pogodio Rudi Fernandez kojom je Real čekirao kartu na fajnal-for.

Najefikasniji pojedinac u pobedničkom sastavu bio je Rudi Fernandez sa 17 poena, 6 skokova i 3 asistencije, dok je na drugoj strani naš Nenad Krstić dominirao sa 16 poena i 4 skoka.

Na taj način Real se priključio Fenerbahče Ulkeru i CSKA iz Moskve na fajnal-foru koji se od 15. do 17. maja igra u Madridu. Pored toga, trijumfom Reala formiran je i prvi polufinalni par na fajnal-foru koji čine Fenerbahče Ulker i domaćin turnira, dok CSKA čeka pobednika duela Olimpijakos - Barselona.