utorak 17.12.2019.
20:46

Još jedna odlična partija našeg reprezentativnog plejmejkera.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Košarkaši Makabija savladai su večeras u gostima ekipu Zenita sa 82:71, u utakmici 14. kola Evrolige.

Makabiju je ovo deseta pobeda od početka sezone u Evroligi, četvrta uzastopna i četvrti je na tabeli, dok je Zenit poslednji sa skorom 3/11.

Najefikasniji u ekipi Makabija večeras je bio Tajler Dorsi sa 17 poena, a Otelo Hanter je upisao dva poena manje. U poraženom timu najbolji Vil Tomas sa 15 poena.

Uspešni u gostima večeras su bili i košarkaši turskog Efesa, koji su u Kaunasu savladali Žalgiris rezultatom 74:68.

Efes je odlično odigrao prvu četvrtinu, dobio je sa 26:17, ali Žalgiris je u drugoj uzvratio istom merom. Ipak, u nastavku je do izražaja došao veći kvalitet ekipe iz Istanbula, koja je uz odličnu partiju našeg Vase Micića došla do dvanaestog trijumfa od početka sezone u Evroligi.

Micić je meč završio sa 18 poena, po tri skoka i asistencije, isti poenterski učinak imao je i Tibor Plajs (7 skokova), a 16 poena upisao je Bobua.

Bivši centar Partizana Džok Lendejl je sa 16 poena bio najefikasniji u Žalgirisu, Ulanovas ga je pratio sa 14.

Ovim porazom, Žalgiris se pridružio Zenitu na dnu tabele, sa skorom 3/11, a Efes je na vrhu tabele sa 12 pobeda i dva poraza.