EL - Marković solidan u porazu Himkija, Olimpijakos pao u Turskoj!

21:12
Izvor: Beta

Darušafaka napravila iznenađenje.

euroleague.net

Košarkaši Baskonije pobedili su večeras u gostima ekipu Himkija sa 85:77 (27:19, 16:17, 14:22, 28:19), u utakmici 15. kola Evrolige.

Baskonija je upisala sedmu pobedu, dok Himki sada ima skor 5/10.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Šavon Šilds sa 15 i Darun Hilijard i Johanes Vojtman sa po 14 poena. Tornike Šengelija je utakmicu završio sa osam postignutih poena, ali je bio u centru pažnje pošto je početkom treće četvrtine polomio tablu zbog čega je utakmica bila prekinuta 20 minuta.

U redovima Himkija najbolji je bio Miki Džordan sa 19 poena, dok je Stefan Marković postigao 14.

Košarkaši Darušafake su na svom terenu slavili protiv Olimpijakosa sa 79:75 i tako stigli do tek druge pobede u ovogodišnjem izdanju Evrolige.

Turski tim je do pobede vodio Toni Daglas sa 19 poena, dok je Žanis Peiners ubacio tri poena manje.

U ekipi Olimpijakosa, koja je upisala šesti poraz, najefikasniji je bio Janis Strelnijeks sa 15 poena. Nikola Milutinov je meč završio sa šest poena i devet skokova.