EL - Novi poraz Valensije, Zenit ostaje u vrhu!

utorak 08.12.2020.
23:17

Ruski tim upisao sedmi trijumf u deset odigranih mečeva.

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Odloženi meč četvrtog kola Evrolige, između Valensije i Zenita večeras je konačno odigran, a kao pobednici izašli su košarkaši gostujućeg tima koji su slavili sa 85:72.

Utakmicu su obeležili rezultatski preokreti, prva četvrtina pripala je gostima, Valensija je uzvratila u drugoj, koju je dobila sa 27:17, ali ekipa Zenita je sjajno odigrala drugo poluvreme, pogotovo treću četvrtinu u kojoj su upisali čak 32 poena.

Holins je sa 20 poena predvodio Zenit do pobede, Pojtres je upisao 12, a Pangos isto toliko uz 12 skokova. Bili Beron je na terenu proveo nepuna četiri minuta, bez poena.

Dubljević je sa 18 poena bio ubedljivo najbolji u Valensiji, za koju je Nikola Kalinić upisao osam poena, osam skokova i četiri asistencije.

Valensiji je ovo drugi uzastopni, a ukupno peti poraz u 12 mečeva, a Zenit na četvrtom  mestu ima skor 7-3.