EL: Pobeda Efesa u istanbulskom derbiju nakon furiozne treće četvrtine, Micić ponovo odličan

četvrtak 22.11.2018.
20:07

Košarkaši Anadolu Efesa upisali su i sedmu pobedu u Evroligi ove sezone i jedno su od najprijatnijih iznenađenja.

Epa/Elvira Urquijo A.

Izabranici Ergina Atamana slavili su u "Folksvagen areni" protiv Darušafake rezultatom 88:93.

Nije dobro počelo po "Pivare", domaćin je bolje otvorio utakmicu i na prvi odmor otišao sa četiri poena viška.

Do poluvremena nije bilo promene, nakon 23:23 u drugoj deonici otišlo se na veliki odmor, nakon kojeg su košarkaši Efesa zaigrali kao posednuti.

Ubrzo su istopili deficit u nastavku, a potom i stekli 16 poena prednosti, na odmor pred poslednjih 10 minuta otišli su sa 14 poena viška.

Ipak, Dačka se nije predavala, polako su topili minus gradskog rivala, nakon trojke Peinerša prišli su na samo tri poena minusa na oko dva i po minuta do kraja.

Efes se ipak trgnuo, Buboa je bio nezaustavljiv, košarkaši Darušafake su srljali u samom finišu, te je pobeda pripala gostima.

Fantastičan je bio Rodrig Buboa u pobedničkom sastavu sa 24 poena, sve poene postigao je u drugom poluvremenu, pratili su ga Tibor Plajs sa 12 poena, Motum sa 11 i Larkin sa 10 poena.

Vrlo dobar i Vasa Micić, odlično je organizovao igru Efesa u odlučujućem trećem kvartalu, meč je završio sa devet poena, osam asistencija i pet skokova.

Sa druge strane Erik 18 poena, 15 je dodao Peinerš, 11 Bajgul, dok je dvocifren sa 10 poena bio i Rej Mekalum.

Efes nakon devet kola ima skor 7-2, Darušafaka na dnu sa 1-8.