petak 03.01.2020.
20:29

Ubedljiv i zaslužen trijumf Efesa na domaćem terenu.

EPA-EFE/JUAN CARLOS HIDALGO

Košarkaši Efesa savladali su kod kuće Himki u 17. kolu Evrolige rezultatom 101:82 (21:19, 26:24, 30:18, 24:21).

Dva tima su se smenjivala u vođstvu u prvoj četvrtini koja je pripala u korist Efesu, da bismo sličnu sliku gledali i u drugoj deonici kada su se Rusi još dobro držali.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću domaćina od četiri poena (47:43), ali je zatim usledio potop gostiju u nastavku meča.

Brzo su košarkaši Efesa stigli i do dvocifrene prednosti koja je u nekim trenucima u poslednjoj četvrtini iznosila i 20 poena, da bi na kraju izabranici Ergana Atamana zabeležili sasvim zasluženu pobedu - 101:82.

U redovima domaće ekipe posebno su se istakli Larkin sa 20 poena, kao i Plajs koji je takođe ubacio 20 poena, ali i upisao 10 skokova.

Reprezentativac Srbije Vasilije Micićj e za nešto više od 29 minuta na parketu postigao 11 poena i zabeležio četiri skoka i tri asistencije.

Pored Evansa sa 15 poena, u ekipi Himkija se istakao i Stefan Jović koji je za 21 minut na parketu postigao 10 poena i upisao šest asistencija.