četvrtak 22.11.2018.
23:26

Četvrti trijumfa Bajerna u Evroligi, drugi na tri meča protiv španskih ekipa.

Epa/Lukas Barth-Tuttas

Pokazao je još jednom Dejan Radonjić zašto ima odličan skor protiv španskih timova. Ekipa bivšeg trenera Crvene zvezde mt:s slavila je večeras na gostovanju Gran Kanariji u okviru 8. kola Evrolige.

Bajern je kao gost savladao debitanta u elitnom takmičenju rezultatom 89:74 (21:17, 25:25, 15:20, 28:12) i tako stigao do četvrte pobede u Evroligi.

Sve do 33. minuta imali smo rezultatski izjednačenu utakmicu, a onda je Bajern serijom trojki otišao na +9 (71:80) i praktično rešio pitanje pobednika.

Nogu je povukao Lo Maodo, da bi potom Vladimir Lučić ubacio dve trojke za redom, što se kasnije pokazalo ključnim trenutkom utakmice.

Lo Maodo je bio najefikasniji u ekipi Bajerna sa 22 poena (7/7 za dva, 2/3 za tri) i 5 asistencija, a pratio ga je Derik Vilijams sa 20 poena i 3 skoka. Vladimir Lučić je ubacio 11 poena (2/4 za dva, 2/4 za tri) i upisao 5 skokova, dok je Nemanja Dangubić za 16 minuta na parketu postigao 2 poena i zabeležio isto toliko skokova. Stefan Jović nije bio u protokolu.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Markus Erikson i Ondrej Balvin sa po 15 poena, s tim što je Čeh bio blizu dabl-dabl učinka, pošto je imao 8 uhvaćenih lopti.