EL - Realu španski dvoboj, topi se Fenerova prednost na vrhu

utorak 08.01.2019.
23:26

Poslednja utakmica večerašnjeg programa u okviru 17. kola Evrolige pripala Realu.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Aktuelni šampion Evrope opravdao je večeras ulogu favorita na gostovanju Gran Kanariji i ostvario svoju četrnaestu pobedu ove sezone u Evroligi.

Real Madrid je slavio sa 75:67 i tako stigao na pobedu manje od vodećeg Fenerbahčea koji je ranije večeras posle produžetka poražen od Himkija sa 84:78.

Gran Kanarija je pred svojim navijačima pružila odličan otpor, pogotovo u prvom poluvremenu koje je dobila sa 34:27. Domaći su bili u prednosti i na ulasku u poslednju četvrtinu, ali kada je bilo najvažnije, Real je bio najbolji i na kraju izborio očekivan trijumf.

Serhio Ljulj je predvodio kraljevski klub sa 16 poena i 4 asistencije, Rudi Fernandez je upisao 11, a Rendolf i Ajon po 10 poena.

Kod domaćih, Baez i Oliver po 12 poena, a dvocifren je bio i Oriol Pauli sa 11 poena. Gran Kanariji je ovo jedanaesti poraz, uz šest ostvarenih trijumfa.