EL: Sjajni Gudurić vodio Fener do pobede protiv Baskonije

petak 05.01.2018.
20:41

Košarkaši Fenerbahče Doguša slavili su na svom parketu protiv ekipe iz Vitorije.

fenerbahce.org

Izabranici Željka Obradovića savladali su Baskoniju na svom parketu rezultatom 79-74.

Gosti su dobili prvi kvartal sa 18-22, da bi Fener samo prepolovio njihovu prednost do poluvremena.

Ipak, u trećoj deonici Fener uspeva da dođe do preokreta, da bi u poslednjih 10 minuta ušli sa četiri poena viška. U trećoj četvrtini je tešku povredu zadobio i bek Fenera Džejms Naneli, više o tome OVDE.

U poslednjem kvartalu Fener uspeva da zadrži prednost i slavi po 11. put ove sezone.

Najbolju partiju od dolaska u Istanbul pružio je Marko Gudurić, bivši bek Zvezde je upisao 18 poena uz fantastične procente šuta (3/4 za dva, 2/3 za tri i 6/7 sa linije penala).

Pratili su ga Vonamejker sa 16 poena, šest skokova i četiri asistencije, kao i Džejson Tompson sa dabl dabl učinkom od 12 poena i 10 skokova.

Kod gostiju Šengelija 15 poena, 11 je dodao Fojtman, dok su po 19 upisali Džening i Janis Tima.