petak 05.01.2018.
22:22

Viceprvak VTB lige uspeo je da slavi u Nemačkoj, nakon velike borbe.

EPA/SERGEI ILNITSKY

Izabranici Jorgosa Barcokasa slavili su na gostovanju ekipi Brose Bamberga, na kraju je bilo 70-74 za goste iz Moskve.

Nakon prvih 10 minuta nijedna ekipa nije uspela da dođe do prednosti, obe ekipe su bile efikasne u napadu, bilo je 26-26.

U nastavku su i jedni i drugi zategli odbrane, a Brose je uspeo da stekne dva poena prednosti pred odmor.

Tesno i u trećoj deonici, ali je domaćin na kraju uspeo da zadrži prednost sa poluvremena.

Himki uspeva da dođe do preokreta u odlučujućoj deonici, bilo je ipak veoma neizvesno do samog kraja, a Himki nakon dva pogođena penala Andersona dolazi do četiri poena viška na 20ak sekundi do kraja.

Sve je bilo jasno kada je u narednom napadu loptu izgubio Dorel Rajt, Himki je sačuvao loptu u poslednjem napadu i upisao devetu pobedu u sezoni.

Najefikasniji u pobendičkom sastavu očekivano Šved sa 28 poena, pratili su ga odlični Malkom Tomas sa 16 poena, sedam skokova, četiri ukradene lopte i tri asistencije. Dvocifren i Hanikat sa 10 poena, Stefan Marković je upisao sedam poena, pet skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte.

Kod Bamberga 20 poena Dorela Rajta, 12 je dodao Heket (6as, 5sk), dok je Avgustin Rubit upisao 10 poena. Dejan Musli za 12 minuta dva poena i šest skokova.