EPA-EFE/OMER MESSINGER

Treća večerašnja utakmica petog kola Evrolige bila je i najuzbudljivija.

Odigrana je u Berlinu, gde je Armani Milano savladao domaću Albu sa 81:78.

Ovo je četvrta uzastopna pobeda Armanija u Evroligi, pa se italijanski predstavnik večeras dodatno učvrstio u samom vrhu tabele, dok je Alba četvrti put poražena.

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovakav ishod, Alba je imala prednost, posle 20 minuta na semaforu je stajalo 33:26 za domaćina, ali se ispostavilo da je treća četvrtina bila ključna. Tada je Armani zaigrao mnogo bolje, dobio taj deo igre sa 27:17, preokrenuo rezultat u svoju korist i u zanimljivoj završnici uspeo da sačuva prednost.

Alba je trojkom Martina Hermansona smanjila na 79:78, šest sekundi pre kraja, ali Serhio Rodrigez je potom bio nepogrešiv sa linije slobodnih bacanja, posle čega nije bilo povratka za domaći tim.

Rodrigez je sa 17 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a odličan je bio i veteran Luis Skola sa 14 poena i šest skokova.

Nemanja Nedović je meč završio sa 12 poena, a Vladimir Micov je upisao devet, uz po 4 skoka i asistencije, dok su u Albi najbolji bili Siva sa 20 i Giedraitis sa 18 poena.